Hizmetlerimiz

KC Kurumsal Hizmetler

KC Kurumsal,  Su jeti kurulumu, kullanımı, uygunluğu gibi alanlar ile basınç debi gibi teknik değerler ve pompalara ilişkin diğer detayların tespiti ve uygulama konularında her türlü teknik ve yeterlilik danışmanlıklarını tüm endüstriler için yerine getirir.

Boru hattı Temizliği

Türkiye genelindeki boru hatlarının temizliği KCKurumsal tarafından en uygun şartlar sağlanarak gerçekleştirilmektedir. İş sağlığı ve iş güvenliği kriterlerinin gerektirdiği en yeni ekipmanlara sahip, eğitimli ve deneyimli teknisyenlerimiz; mühendislerimizin kontrolünde standartlara uygun kimyasal çözücüler kullanarak boru hattı temizliği işlemlerini gerçekleştirmektedir.


Beton Yüzey Temizliği

KC Kurumsal inşaat sektörü açısından temizliği konusunda sıkıntılar yaşanan beton, harç, kireç ve çimento işlemleriniz için size profesyonel çözümler sunar.

İnşaat sektöründe en sık karşılaşılan problemlerden bir tanesi Beton, harç, çimento ve kirecin kullanımından sonra alet, makinelerde ve zeminlerde kurumasıdır. İnşaat ve tadilat sonrası arta kalan bu artıkların temizlenmesi oldukça zordur. Kazıma ve kimyasal müdahaleler istenilen neticeleri kolayca vermemekte ve başka hasar ve sıkıntılara sebep olmaktadır. BU dezavantajlardan kurtulmanın en iyi yolu su jeti kullanmaktır. BU kalıntıların tamamı her türlü yüzeyden kolayca ve iz bırakmadan bu yöntemle sökülüp atılır.


Isıtıcı Yüzey Temizliği

KC Kurumsal, Isıtıcı ve ısıtma sitemlerinin zamanla ortaya çıkardığı ve yüksek performans kayıplarına sebep olarak işletme maliyetlerinin artmasına sebep olan tortu ve birikintileri, ısıtma yüzeyine zarar vermeden pratik ve verimli bir şekilde su jetleriyle temizler.


Eşanjör -Evaporatör Temizliği

Eşanjörler ve Evaporatörler kireç, çamur tortu gibi atık malzemelerin cidarlara yapışması, ısı iletim katsayısının düşmesine ve buna bağlı olarak da ısı değiştirircilerin veriminin azalmasına neden olmaktadır. Daha kötüsü biriken tortular korozyona yol açmakta,oluşan bu korozyon sonucu borularda deforme ve delinmeler meydana gelmekte; bunların ömrünü kısalmaktadır. Bu sebeple eşanjörler ve evaporatör periyodik bakımlarının yapılması tesislerdeki süreklilik için çok önemlidir.

KC Kurumsal bu noktada bu kirliliği profesyonel ekipmanlarla ortadan kaldırarak sistemlerin işleyişi konusunda tesislerin yanında hareket eder. Çözümün kimyasallara nazaran hızlı ve sorunsuz olmaması büyük avantajlar sağlamaktadır.  Bu sayede tekrar devreye alma hızı diğer çözümlerden daha hızlı olur.


Izgara -Skid Temizliği

Fabrikalarda ve genellikle boyahanelerde yaralan ızgaraların zamanla atıklarla tıkanması ve gerekli gider işleminde sıkıntılar çıkartması neticesinde temizlik işlemlerine ihtiyaç duyarlar. Bu noktada KC Kurumsal su jeti teknolojisiyle bu ızgaraların hızlı ve verimli bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır.


Tank İç- Dış Temizliği

Zamanla tank içinde oluşan kalıntı ve tortular ile ortaya çıkan ve üretimi etkileyen artık, korozyon ve pası hızlı bir şekilde bertaraf etmek hayati önemdedir. Bu noktada KC Kurumsal uygun basınç ve ekipmanları ile su jetleri yardımıyla bu temizliği gerçekleştirmekte ve tankların ilk günkü performansında işlemesini sağlamaktadır. Su jeti uygulamalarının en büyük avantajı çevreye en az miktarda kirletici yaymasıdır. Bu da hijyen gereken alanlardaki temizlik işlemlerinin başarıyla gerçekleşmesini sağlar.

Döküm Seramik Temizliği

Döküm sonrası seramik kalıpların temizliğinde de en verimli temizlik işlemlerinden olan su jeti KC Kurumsal tarafından sağlanmakta ve bu işlemler de titizlikle yürütülmektedir. Seramik kalıplarında nihai üründe herhangi bir zarar meydana getirmeden en verimli temizlik yöntemidir.

Sulu Kumlama Temizliği

Kapalı kumlamı işlemi yapılamayan ve olduğu yerde kumlama yapılması gereken durumlarda kuru kumla beraberinde tozun ortaya çıkmasına ve insan ve çevre açısından olumsuz sonuçlar doğurmasına sebep olmaktadır.

KC Kurumsal mobil çözüm olarak sulu kumlama işlemini önermekte bu sayede suyun yardımıyla tozuma ve ısı ortaya çıkması engellenerek kumlama işlemi yapılmaktadır. Klasik kumlama işlemindeki kum performansı sağlanmakta kullanılan kimyasallarla pas engellenmektedir.  Dışarıda yapılacak tüm kumlama işlemlerinde kullanılarak performans sağlanmaktadır.

Yüzey Temizliği

KC Kurumsal su jeti ile istenilen yüzeyde boya, pas sökme, genel temizlik, hizmetlerini istenilen alan ile sınırlı olarak hızlı ve verimli bir şekilde. Bu işlem esnasında çevreye ve insana en az zarar veren yöntem olması açısından tercih edilen hızlı çözümdür.

Paket Arası Temizliği

Kazanlarda zamanla paket aralarında oluşan ve kazanın performansını doğrudan etkilen unsurlar KC Kurumsal tarafından su jeti kullanılarak temizlenmekte ve kazan performansı korunmaktadır.

Kazan - Fırın Temizliği

Kazan ve Fırınlarda zamanla oluşan tortuları KC Kurumsal tarafından su jeti ile yüksek basınçta yüzeylere zarar vermeden temizlenir. Bu sayede enerji verimliliği korunurken hızlı ve çevreye duyarlı bir temizleme yöntemi seçilmiş olur.

Restorasyon Ve Dış Cephe Temizliği

Heykel anıt ve binalarda zamanla meydana gelen dış ortam kirleri ve restore edilen yapılarda zamanın oluşturduğu artık ve kirler KC Kurumsal tarafından su jeti ile mevcut yüzeye zarar verilmeden hızlı ve etkin bir şekilde temizlenir. Restorasyon esnasında yeni ile eski yapı elemanları arasında meydana gelen renk sorunları da bu sayede hızlı ve verimli bir şekilde ortadan kaldırılır.

Heykeller ve anıtlar üzerinde bunların imal edildikleri madenlere de zarar veren kuş pislikleri de bu şekilde temizlenerek eser korunmuş olur.

Regova Temizliği

KC Kurumsal LUVO ve Regova panelleri ve peteklerinde meydana gelen ısı performansını düşürücü her türlü kireç, pas ve atıkları su jeti teknolojisi ile yerinde temizleyerek performanslarını artırarak verim artışını sağlar.

Gemi - Karina- Ambar Temizliği

Gemicilik alanında su raspası olarak ta anılan su jeti uygulaması sayesinde boya öncesi uygun zemin eldesi başarıyla sağlanır. Bunun dışında gövde temizliği de su jeti yardımıyla hızla yapılabilmektedir. Karina ve Ambarlarda zamanla ortaya çıkan diğer kirleticilere bağlı kirler ile pas ve korozyona bağlı kirleticiler KC Kurumsal tarafından su jeti vasıtasıyla hızlı ve pratik bir şekilde yerinde temizlenerek hijyen gereklilikleri sağlanır.

Döner Fırın Temizliği

KC Kurumsal Çimento ve Asfalt fabrikalarında bulunan döner fırınların temizliğini, Su jeti ile yüksek basınçta parçaya ve bölgeye zarar vermeden sadece istenilen bölgenin temizlenmesi şeklinde hızlı ve çevreci bir şekilde yapar.

Kondenser Ve Tephir Boru Temizliği

Isı alışverişini ve verimini doğrudan etkileyen parça ve boru üzerindeki kirler KC Kurumsalın özel boru temizleme yöntemleri ile su jeti vasıtasıyla temizlenerek ilk günkü performansına eş sonuçlar doğurur. Yerinde ve hızlı bir şekilde yapılan işlem sırasında kullanılan ürünler açısından en temiz yöntemdir.

ArabicEnglishTurkish